Dlaczego w gabinecie OKULUX warto wykonać okulary?

okulux sklep mniejszeCechy, które nas wyróżniają:

 1. Doradzamy JAKI rodzaj okularów wybrać (spośród bardzo wielu możliwości) aby były najbardziej odpowiednie dla TWOICH potrzeb i stylu życia.
 2. Przed wykonaniem okularów, podamy jakiej GRUBOŚCI będą szkła i zaproponujemy najkorzystniejszą wersję zmniejszenia grubości, korzystając z najnowocześniejszego programu komputerowego.
 3. Polecamy soczewki okularowe INDYWIDUALNE, zaprojektowane konkretnie dla Państwa twarzy i wybranej oprawki tak aby estetyka i jakość widzenia była idealna.
 4. W stałej ekspozycji salonu posiadamy między innymi oprawy okularowe znanych i cenionych marek Ray Ban, Hilfiger, Vogue oraz oprawy niemieckiego producenta z wymiennymi zausznikami.
 5. Polecamy soczewki okularowe TYLKO najwyższej jakości, znanych i cenionych producentów zawsze z 100% filtrem UV i wielowarstwowym antyrefleksem.
 6. Po wykonaniu BADANIA w naszym gabinecie dajemy na wykonane okulary pełną GWARANCJĘ SATYSFAKCJI lub zwrot poniesionych kosztów na okulary w formie karty rozliczeniowej! (koszty poniesione na wizyty lekarskie nie podlegają zwrotowi)

Zalety soczewek okularowych o asferycznej optyce.

W gabinecie OKULUX polecamy głównie soczewki okularowe o asferycznej optyce. Soczewki tego typu są szczególnie wskazane dla osób z astygmatyzmem lub wymagających dużej korekcji sferycznej. W odróżnieniu od tradycyjnych soczewek, soczewki okularowe asferyczne minimalizują zniekształcenia i rozmycie obrazu, uciążliwe zwłaszcza przy patrzeniu w bok. Cała powierzchnia soczewki jest tej samej mocy a zniekształcenia obwodowe są minimalizowane. Dodatkowo, okulary z soczewkami o asferycznej optyce w mniejszym stopniu powiększają lub pomniejszają oko, gdy się patrzy na osobę je noszącą. Soczewki okularowe asferyczne są znacznie cieńsze od tradycyjnych soczewek, co sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem, dla osób ceniących sobie styl i estetykę Dzięki wielowarstwowej powłoce antyrefleksyjnej soczewki asferyczne zapewniają wyjątkową przejrzystość a 100% filtr UV chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem.

Jak dobiera się okulary w gabinecie OKULUX?

Okulary korekcyjne dopasowujemy zgodnie z obowiązującą na świecie procedurą.

W skład procedury dopasowania okularów wchodzą następujące elementy:

 • rozmowa o Państwa oczekiwaniach odnośnie okularów
 • ustalenie obiektywne wady wzroku do dali
 • ustalenie subiektywne wady wzroku i ustalenie mocy dla każdego oka osobno
 • weryfikacja mocy przy patrzeniu obuocznym
 • ew. ustalenie dodatkowej mocy do bliży
 • pomiary zewnętrznej części oczu
 • wykluczenie głównych chorób oczu w podstawowym badaniu okulistycznym
 • ew. poszerzenie do pełnego badania okulistycznego
 • ustalenie harmonogramu wizyt kontrolnych

Co to są soczewki okularowe INDYWIDUALNE ?

Okulary zwykle noszone są codziennie, przez 8 - 12 – 16 godzin, umożliwiając nam dobre widzenie z daleka, wydajną pracę przy komputerze i dobre widzenie z bliska. Uważamy, że jest to nasze narzędzie pracy i jedna z NAJWAŻNIEJSZYCH  INWESTYCJI w naszym życiu. Jak łatwo możemy zauważyć twarze ludzkie są niepowtarzalne, oprawy okularowe mają różne kształty. Do tej pory jednak większość parametrów  soczewek okularowych po prostu uśredniano. Podczas produkcji soczewek okularowych, z jedną mocą (np. do stałego noszenia), wieloogniskowych (np. do czytania i komputera w jednym u osób po 40 roku życia ) lub progresywnych ( np. do czytania, komputera i telewizji w jednym ), brano  pod uwagę jedynie wartość mocy. Reszta parametrów jest po prostu uśredniana dla wszystkich twarzy.  Jednak ta norma przestała właśnie istnieć. Dla osób rozumiejących, że noszone okulary  powinny mieć najdoskonalszą z możliwych optykę, polecamy soczewki okularowe  INDYWIDUALNE.

Dzięki połączeniu przez INTERNET z serwerem fabryki w Niemczech oraz odpowiednim pomiarom, możemy zaprojektować na miarę optykę soczewek okularowych  uwzględniając indywidualną budowę twarzy, głębokość osadzenia oczu, kształt oprawy okularowej tak aby zapewnić maksymalnie ostre widzenie. Soczewki indywidualne dostarczane są zawsze z wygrawerowanymi INICJAŁAMI osoby, która będzie je nosić.

Zapisz
Interfejs preferencji ciasteczek użytkownika
Używamy ciasteczek żeby zapewnić najlepsze doświadczenie z naszą stroną. Jeżeli odmówisz korzystania z ciasteczek, strona może nie funkcjonować jak powinna.
Akceptuj wszystkie
Odrzuć wszystkie
Czytaj więcej
Analytics
Narzędzia używane do mierzenia efektywności strony internetowej i zrozumienia jej działania.
Google Analytics
Akceptuj
Odrzuć