dr n. med. Mariusz Koziak

dr n. med. Mariusz Koziak ortokeratolog, okulistaDr Mariusz Koziak, to doświadczony okulista i specjalista chorób oczu. Znany ze współpracy z najlepszymi placówkami medycznymi, publikacji naukowych oraz troskliwej opieki nad pacjentami warszawskiego Ursynowa, gdzie od wielu lat prowadzi gabinet okulistyczny.
Jego głównym obszarem zainteresowań są soczewki kontaktowe, w tym ortokorekcja, korekcja wysokiego astygmatyzmu oraz korekcja stożka rogówki.

Dr Mariusz Koziak jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie z wyróżnieniem zdał specjalizację II stopnia z okulistyki. Precyzując obszar swoich zainteresowań kończy Szkołę Optyczną, gdzie uzyskując dyplom optyka poszerza swoją wiedzę na temat okularów. Tytuł doktora nauk medycznych zapewnia mu praca naukowa z zakresu soczewek kontaktowych. Już w trakcie odbywania praktyki zawodowej kontynuuje edukację kończąc liczne kursy, zarówno w kraju jak i za granicą, z zakresu dopasowania soczewek kontaktowych.

Dr Mariusz Koziak jest organizatorem wielu szkoleń dla lekarzy okulistów z zakresu dopasowania soczewek kontaktowych. Uczestniczył w licznych kongresach i sympozjach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Największym zainteresowaniem doktora cieszą się spotkania naukowe, dotyczące korekcji wzroku u pacjentów po 40 roku życia. Prowadząc wykłady dla lekarzy okulistów współpracuje ze szwajcarską fabryką soczewek kontaktowych Galifa.

Autor 5 i współautor 15 prac naukowych opublikowanych w czasopismach okulistycznych w kraju i na świecie. Poprzez publikacje dr Mariusz Koziak dał się poznać jako wybitny specjalista od soczewek kontaktowych. Kolejne prace dotyczyły tak specjalistycznych obszarów, jak korekcja stożka rogówki, korekcja wysokiego astygmatyzmu soczewkami kontaktowymi oraz ortokorekcja. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych.

Prowadząc od wielu lat praktykę lekarską na warszawskim Ursynowie. dr Mariusz Koziak ceniony jest szczególnie jako specjalista w doborze soczewek kontaktowych u osób pierwszorazowych oraz doborze okularów u osób po czterdziestym roku życia, w tym okularów progresywnych.

Dyplomy i wyróżnienia

Nr_22mDyplom
DyplomdyplomDyplom
Nr_23mNr_24mNr_25mDyplomNr_27mDyplomDyplommDyplom