Kontrola krótkowzroczności

kontrola krótkowzrocznosciKontrola krótkowzroczności to działania mogące zatrzymać lub w znacznym stopniu spowolnić narastającą krótkowzroczność u dzieci i młodzieży. Krótkowzroczność nie jest chorobą, lecz wadą wzroku, z tego powodu określenie leczenie krótkowzroczności nie jest właściwą nazwą. Kontrola krótkowzroczności daje niebywałe efekty, ponieważ może nawet całkowicie zatrzymać narastanie wady.

Przykład:

Jeżeli dziecko 8 letnie posiada wadę -0,50 D a wada będzie narastać 0,75 D (średnia statystyczna) na rok, to wyniesie ona -8,00 D. Jeśli skorzystamy z Kompleksowej Terapii Krótkowzroczności i spowolnimy narastanie wady o 50% to w wieku 18 lat wyniesie ona tylko -4,00 D.

Jak można kontrolować krótkowzroczność?

  • Ortokorekcja - stosowanie ortokorekcji uważane jest za najskuteczniejszy sposób spowalniania wady wzroku. Soczewka ortokorekcyjna zmienia krzywiznę rogowki w czasie nocy i dzięki temu umożliwia ostre widzenie na każdą odległość w ciągu dnia,bez potrzeby zakładania okularów, czy zwykłych soczewek kontaktowych. Soczewki kontaktowe ortokorekcyjne zakłada się na oczy każdego wieczoru a zdejmuje się rano po obudzeniu. Stosowanie ortokorekcji powinno trwać tak długo jak istnieje zagrożenie narastania krótkowzroczności lub dopóki pacjent nie wyrazi życzenia powrotu do soczewek dziennych.

  • Miękkie wieloogniskowe soczewki kontaktowe - drugim sposobem, który pomoże nam w kontroli krótkowzroczności jest noszenie soczewek kontaktowych wieloogniskowych, z mniejszą mocą obwodową np. soczewek MiSight 1 Day. Centralna część soczewek wieloogniskowych koryguje wadę wzroku do dali a część obwodowa jest słabsza nawet o 2,50 D. Przykładowo, gdy moc centralnej część soczewki kontaktowej wynosi -3,00 D to obwodowa wynosi -0,50 D. Istnieją prace naukowe dotyczące pozytywnego wpływu soczewek kontaktowych wieloogniskowych na kontrolę krótkowzroczności powodując zmniejszenie progresji wady.

  • Szkła okularowe relaksacyjne - trzecią możliwością postępowania jest zakup okularów hamujących narastanie krótkowzroczności np. MiyoSmart lub takich, których moc jest słabsza od 1,00 D do 2,50 D niż zastosowanej korekcji do dali. Tego typu okulary należy stosować w domu, szczególnie do pracy z bliska."

 

Więcej informacji:

www.kontrolakrotkowzrocznosci.waw.pl

www.ortokorekcja.waw.pl

 

Zapisz
Interfejs preferencji ciasteczek użytkownika
Używamy ciasteczek żeby zapewnić najlepsze doświadczenie z naszą stroną. Jeżeli odmówisz korzystania z ciasteczek, strona może nie funkcjonować jak powinna.
Akceptuj wszystkie
Odrzuć wszystkie
Czytaj więcej
Analytics
Narzędzia używane do mierzenia efektywności strony internetowej i zrozumienia jej działania.
Google Analytics
Akceptuj
Odrzuć