Dlaczego w gabinecie OKULUX warto dobrać soczewki ortokorekcyjne?

Rodzaje ortokorekcji:

Ortokorekcja dla dorosłychOrtokorekcja dla dzieci

 1. Specjalizuję się w ortokorekcji już od 2006 roku i uzyskałem certyfikaty wiodących producentów ortosoczewek na świecie. Mam bardzo duże doświadczenie w dopasowywaniu ortosoczewek u dzieci szkolnych i młodzieży.
 2. Dobieram, jako jedna z nielicznych osób w Polsce, najwyższej jakości ortosoczewki dla dzieci MYOPIA CONTROL produkowane przez szwajcarskiego producenta oraz japońskie ortosoczewki dla dorosłych.
 3. Ortosoczewki MYOPIA CONTROL oraz Menicon Z - są bardzo bezpieczne, gdyż cechują się wysoką transmisją tlenu i substancji odżywczych. Ortosoczewki tych producentów jako nieliczne umożliwiają korekcję u osób z astygmatyzmem oraz z małą nadwzorcznością.
 4. Nie sprzedaję soczewek z zestawu próbnego! W oparciu o dokładną topografię rogówki i symulację komputerową, zamawiam całkowicie nowe ortosoczewki. Ilość kombinacji możliwych parametrów, koniecznych do idealnego dopasowania ortosoczewek wynosi setki tysięcy. Nie można mieć takiego zestawu ortosoczewek w gabinecie.
 5. Gwarantuję dobre widzenie lub wymianę soczewek na nowe, mocniejsze, jeżeli zachodzi taka konieczność bez ponoszenia dodatkowych kosztów (do 1 miesiąca od pierwszego założenia).
 6. Koszt soczewek to 1600 zł / 2000 zł za parę (w zależności od producenta). Ortosoczewki wystarczają minimum na 1 rok a maksymalnie na 2 lata.
 7. Koszt pierwszej wizyty 200 zł, wizyty aplikacyjnej 150 zł, wizyty kontrolnej po 3-4 tygodniach użytkowania soczewek 150 zł.
 8. Pełna GWARANCJA SATYSFAKCJI lub zwrot kosztów soczewek (koszty poniesione na wizyty lekarskie nie podlegają zwrotowi).

Ortosoczewki MYOPIA CONTROL są metodą korekcji krótkowzroczności, która w 90% zatrzymuje narastanie wady wzroku.

Więcej informacji na stronach:
www.kontrolakrotkowzrocznosci.waw.pl,
www.ortokorekcja.waw.pl.

 

Co to jest Ortokorekcja?

Ortokorekcja to szansa na dobre widzenie bez użycia okularów lub soczewek kontaktowych, dla krótkowidzów z wadą wzroku do -6,00 D oraz osób z astygmatyzmem do maksymalnie -2,75 D (dioptrii). Ortokorekcja pozwala na korygowanie wad wzroku dzięki użyciu najnowszej generacji twardych, gazo-przepuszczalnych soczewek ortokorekcyjnych.

Jak to działa?

Proces korekcji odbywa się w nocy. Zakłada się specjalne soczewki, które delikatnie i bezpiecznie zmieniają przednią krzywiznę rogówki oka. Dzięki temu w ciągu dnia pacjent widzi dobrze bez użycia okularów.

Mechanizm działania soczewek polega na delikatnym ucisku centralnej części rogówki, co powoduje jej spłaszczenie i zogniskowanie obrazu na siatkówce. Soczewki zakłada się na noc zgodnie z wyznaczonym przez okulistę rytmem. Początkowo jest to noszenie soczewek każdej nocy, czego efektem jest dobre widzenie w ciągu dnia przez ok. 18 godzin. Regularne używanie soczewek nocnych doprowadza do stabilnej poprawy wzroku, co czasami pozwala ograniczyć zakładanie soczewek do 3- 4 razy w tygodniu. Jeżeli zależy nam na hamowaniu narastania krótkowzroczności, należy ortosoczewki zakładać na każdą noc.

Jakie soczewki polecamy?

Istnieje kilkanaście różnych modeli nowoczesnych ortosoczewek. Ich budowa opiera się na kilkustrefowej odwróconej geometrii oraz wysokiej gazo-przepuszczalności. Soczewki stosowane w moim gabinecie są produkowane przez szwajcarskich, japońskich czy angielskich liderów w dziedzinie ortokreatologii.

Dla kogo?

Ortokorekcja polecana jest przede wszystkim u dzieci szkolnej i młodzieży gdyż nie tylko koryguje wadę wzroku, ale przyczynia się do jej zahamowania. W licznych pracach naukowych potwierdzono, że stosując ortokorekcję wada wzroku narasta o około 50% wolniej, lub nie narasta w ogóle. Ortosoczewki polecane są osobom prowadzącym aktywny tryb życia, czy też pracującym w pomieszczeniach zadymionych i zapylonych. W moim gabinecie z wielkim sukcesem stosuję ortokorekcję u dzieci szkolnych i młodzieży, zatrzymując lub hamując narastanie wady.

Jak dobiera się ortosoczewki?

W moim gabinecie ortosoczewki dobieram po przeprowadzeniu kompleksowych badań wzroku. tj.:

 • Badania refrakcji.
 • Komputerowego badanie topografii rogówki i stworzenie jej mapy.
 • Badania ostrości wzroku.
 • Badania oka w lampie szczelinowej.
 • Badania dna oka.

Następnie na podstawie uzyskanych pomiarów, zamawiam optymalne ortosoczewki dla badanej osoby. Na następnej wizycie, pacjent odbiera soczewki i zostaje przeszkolony z zakresu ich stosowania i pielęgnacji. Po okresie 3-4 tygodni stosowania ortosoczewek, pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną, podczas której oceniam zmiany kształtu rogówki oraz ogólny stan oka. Jeżeli wyniki nie są idealne, bez dodatkowej opłaty poprawiam parametry soczewek i zamawiam następną parę. Koszt ortosoczewek to 1600 zł, 1800 zł lub 2000zł za parę w zależności od modelu. Ortosoczewki powinny służyć pacjentowi przez minimum 1 rok (maksymalnie 2 lata).

Przeciwwskazania

Niestety, nie każdy chętny może zakwalifikować się do ortokorekcji. Przeciwwskazaniami są:

 • Stany zapalne powiek i brzegów powiek.
 • Zmiany zwyrodnieniowe rogówki.
 • Zakażenia rogówki na tle wirusowym, bakteryjnym, grzybiczym.
 • Choroby ogólne oczy: zaćma, jaskra, stożek rogówki.
 • Urazy oczu dotyczące rogówki, spojówki lub powiek
 • Zespół suchego oka.

Zalety ortokorekcji

Ortokorekcja jest niechirurgiczną, bezpieczną i w pełni odwracalną metodą korekcji krótkowzroczności i/lub astygmatyzmu. Ortosoczewki nie uszkadzają rogówki, a po zaprzestaniu ich stosowania oko przybiera po 3 tygodniach pierwotny kształt. Stosowanie innowacyjnych ortosoczewek MYOPIA CONTROL najskuteczniej hamuje narastanie krótkowzroczności!

Jeśli więc wada twoja narasta, wynosi maksymalnie -6,0 (dioptrii), astygmatyzm nie więcej niż -2,75 (dioptrii) i masz dość noszenia okularów, czy soczewek kontaktowych w ciągu dnia, to jesteś najlepszym kandydatem do niechirurgicznej korekcji wady krótkowzroczności, przy wykorzystaniu ortosoczewek. Umów się na wizytę kwalifikacyjną już dziś!

 

 

Certyfikaty

menicon-minihecht-minigalifa-mini