Dlaczego w gabinecie OKULUX warto dobrać soczewki ortokorekcyjne?

Rodzaje ortokorekcji:

Ortokorekcja dla dorosłychOrtokorekcja dla dzieci

 1. Specjalizuję się w ortokorekcji już od 2006 roku i uzyskałem certyfikaty wiodących producentów ortosoczewek na świecie. Mam bardzo duże doświadczenie w dopasowywaniu ortosoczewek u dzieci szkolnych i młodzieży.
 2. Dobieram najwyższej jakości ortosoczewki dedykowane dla dzieci i młodzieży (Myopia Control, Relax) produkowane przez szwajcarskich producentów oraz ortosoczewki dla dorosłych.
 3. Ortosoczewki polecane w moim gabinecie - są bardzo bezpieczne, gdyż cechują się wysoką transmisją tlenu i substancji odżywczych. Od niedawna możliwa jest ortokorekcja u osób z astygmatyzmem oraz z małą nadwzorcznością.
 4. Nie sprzedaję soczewek z zestawu próbnego! W oparciu o dokładną topografię rogówki i symulację komputerową, zamawiam całkowicie nowe ortosoczewki. Ilość kombinacji możliwych parametrów, koniecznych do idealnego dopasowania ortosoczewek wynosi setki tysięcy. Nie można mieć takiego zestawu ortosoczewek w gabinecie.
 5. Gwarantuję dobre widzenie lub wymianę soczewek na nowe, mocniejsze, jeżeli zachodzi taka konieczność bez ponoszenia dodatkowych kosztów (do 1 miesiąca od pierwszego założenia).
 6. Koszt soczewek to 2300 zł / 2600 zł za parę w zależności od producenta. Ortosoczewki wystarczają minimum na 1 rok a maksymalnie na 2 lata.
 7. Koszt pierwszej wizyty 240 zł, wizyty aplikacyjnej 200 zł oraz wizyty kontrolnej po 3-4 tygodniach użytkowania soczewek 200 zł.
 8. Zapewniam pełną GWARANCJĘ SATYSFAKCJI lub zwrot kosztów ortosoczewek (koszty poniesione za wizyty lekarskie nie podlegają zwrotowi).

Ortosoczewki są skuteczną metodą korekcji krótkowzroczności, która spowalnia lub zatrzymuje narastanie wady wzroku.

Więcej informacji na stronach:
www.kontrolakrotkowzrocznosci.waw.pl,
www.ortokorekcja.waw.pl.

 

Co to jest Ortokorekcja?

Ortokorekcja to szansa na dobre widzenie bez użycia okularów lub soczewek kontaktowych, dla krótkowidzów z wadą wzroku do -6,00 D oraz osób z astygmatyzmem do maksymalnie -2,75 D (dioptrii). Ortokorekcja pozwala na korygowanie wad wzroku dzięki użyciu najnowszej generacji twardych, gazoprzepuszczalnych soczewek ortokorekcyjnych.

Jak to działa?

Proces korekcji odbywa się w nocy. Zakłada się specjalne soczewki, które delikatnie i bezpiecznie zmieniają przednią krzywiznę rogówki oka. Dzięki temu w ciągu dnia pacjent widzi dobrze bez użycia okularów.

Mechanizm działania soczewek polega na delikatnym ucisku centralnej części rogówki, co powoduje jej spłaszczenie i zogniskowanie obrazu na siatkówce. Soczewki zakłada się na noc zgodnie z wyznaczonym przez okulistę rytmem. Początkowo jest to noszenie soczewek każdej nocy, czego efektem jest dobre widzenie w ciągu dnia przez ok. 18 godzin. Regularne używanie soczewek nocnych doprowadza do stabilnej poprawy wzroku, co czasami pozwala ograniczyć zakładanie soczewek do 3- 4 razy w tygodniu. Jeżeli zależy nam na hamowaniu narastania krótkowzroczności, należy ortosoczewki zakładać na każdą noc.

Jakie soczewki polecamy?

Istnieje kilkanaście różnych modeli nowoczesnych ortosoczewek. Ich budowa opiera się na kilku strefowej odwróconej geometrii oraz wysokiej gazoprzepuszczalności. Soczewki stosowane w moim gabinecie są produkowane przez szwajcarskich, japońskich czy angielskich liderów w dziedzinie ortokeratologii.

Dla kogo?

Ortokorekcja polecana jest przede wszystkim u dzieci szkolnej i młodzieży gdyż nie tylko koryguje wadę wzroku, ale przyczynia się do jej zahamowania. W licznych pracach naukowych potwierdzono, że stosując ortokorekcję wada wzroku narasta o około 50% wolniej, lub nie narasta w ogóle. Ortosoczewki polecane są osobom prowadzącym aktywny tryb życia, czy też pracującym w pomieszczeniach zadymionych i zapylonych. W moim gabinecie z wielkim sukcesem stosuje ortokorekcję u dzieci szkolnych i młodzieży, zatrzymując lub hamując narastanie wady.

Jak dobiera się ortosoczewki?

W moim gabinecie ortosoczewki dobieram po przeprowadzeniu kompleksowych badań wzroku. tj.:

 • Badania refrakcji.
 • Komputerowego badanie topografii rogówki i stworzenie jej mapy.
 • Badania ostrości wzroku.
 • Badania oka w lampie szczelinowej.
 • Badania dna oka.

Następnie na podstawie uzyskanych pomiarów, zamawiam optymalne ortosoczewki dla badanej osoby. Na następnej wizycie, pacjent odbiera soczewki i zostaje przeszkolony z zakresu ich stosowania i pielęgnacji. Po okresie 3-4 tygodni stosowania ortosoczewek, pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną, podczas której oceniam zmiany kształtu rogówki oraz ogólny stan oka. Jeżeli wyniki nie są idealne, bez dodatkowej opłaty poprawiam parametry soczewek i zamawiam następną parę. Koszt ortosoczewek to 1800 zł, 2000 zł za parę w zależności od modelu. Ortosoczewki powinny służyć pacjentowi przez minimum 1 rok (a maksymalnie 2 lata).

Przeciwwskazania

Niestety, nie każdy chętny może zakwalifikować się do ortokorekcji. Przeciwwskazaniami są:

 • Stany zapalne powiek i brzegów powiek.
 • Zmiany zwyrodnieniowe rogówki.
 • Choroby degeneracyjne oczu np. stożek rogówki.
 • Zakażenia rogówki na tle wirusowym, bakteryjnym, grzybiczym.
 • Choroby ogólne oczu: zaćma, jaskra, stożek rogówki.
 • Blizny po urazach rogówki, spojówki lub powiek.
 • Zespół lub objaw suchego oka.

Zalety ortokorekcji

Ortokorekcja jest niechirurgiczną, bezpieczną i w pełni odwracalną metodą korekcji krótkowzroczności i/lub astygmatyzmu. Ortosoczewki nie uszkadzają rogówki, a po zaprzestaniu ich stosowania oko przybiera po 2-4 tygodniach pierwotny kształt. Stosowanie nowoczesnych ortosoczewek najskuteczniej hamuje narastanie krótkowzroczności!

Jeżeli więc wada wzroku narasta, wynosi wynosi nie więcej niż -6,00 (dioptrii), astygmatyzm nie przekracza -2,75 (dioptrii) i nie chcemy nosić okularów czy soczewek kontaktowych w ciągu dnia to można zastosować ortokorekcję.

 

 

Certyfikaty

menicon-minihecht-minigalifa-mini

Zapisz
Interfejs preferencji ciasteczek użytkownika
Używamy ciasteczek żeby zapewnić najlepsze doświadczenie z naszą stroną. Jeżeli odmówisz korzystania z ciasteczek, strona może nie funkcjonować jak powinna.
Akceptuj wszystkie
Odrzuć wszystkie
Czytaj więcej
Analytics
Narzędzia używane do mierzenia efektywności strony internetowej i zrozumienia jej działania.
Google Analytics
Akceptuj
Odrzuć