Dlaczego w gabinecie OKULUX warto dobrać soczewki kontaktowe?

 • Dobieramy TYLKO najwyższej jakości soczewki kontaktowe nowej generacji, zapewniające zdrowie i komfort przez cały dzień.
 • Doradzamy JAKI typ i model soczewki wybrać (spośród bardzo wielu możliwości) aby były najbardziej odpowiednie dla TWOJEGO oka i stylu życia.
 • Zapewniamy SPECJALISTYCZNE badanie okulistyczne ukierunkowane pod kątem doboru soczewek kontaktowych i STAŁĄ kontrolę okulistyczną osobom je noszącym.
 • Posiadamy gruntowną wiedzę i WIELOLETNIE doświadczenie w dopasowywaniu soczewek kontaktowych
 • Jesteśmy EKSPERTEM w leczeniu problemów związanych z noszeniem soczewek kontaktowych
 • Dajemy pełną GWARANCJĘ SATYSFAKCJI lub zwrot kosztów soczewek (koszty poniesione na wizyty lekarskie nie podlegają zwrotowi).

Co to są soczewki kontaktowe nowej generacji?

Soczewki kontaktowe nowej generacji wykonuje się z materiałów, dzięki którym poziom przepuszczalności tlenu przez soczewkę wzrasta 3 do 7 krotnie, w porównaniu z tradycyjnymi. Dodatkowo soczewki są obecnie wzbogacone wewnętrznym składnikiem nawilżającym, który czyni soczewkę wyjątkowo miękką i nawilżoną. Dzięki temu nowoczesne soczewki można nosić nawet do 16 godzin dziennie, bez uczucia suchości i zaczerwienienia oka.

Jakie soczewki polecamy?

Istnieje kilkanaście różnych modeli nowoczesnych soczewek kontaktowych, wykonanych z materiałów nowej generacji. Mamy w swojej ofercie soczewki jednodniowe ( noszone jeden dzień i wyrzucane ) oraz miesięczne (noszone w dzień, w nocy wkładane do płynu pielęgnacyjnego i wymieniane co 30 dni ). W wyjątkowych przypadkach polecamy soczewki kontaktowe do noszenia ciągłego, w dzień i w nocy nawet do 30 dni. W gabinecie OKULUX polecamy tylko najnowocześniejsze, markowe soczewki, znanych i cenionych na całym świecie firm o uznanej reputacji, wykonane z najnowocześniejszych materiałów. Dobieramy soczewki indywidualnie aby najlepiej dopasować je do oka oraz do oczekiwań i stylu życia pacjentów. Decyzja o wyborze typu i rodzaju soczewki jest bardzo ważnym elementem i zawsze odbywa się z Państwa udziałem.

Jak dobiera się soczewki kontaktowe w gabinecie OKULUX?

Soczewki kontaktowe dopasowujemy zgodnie z obowiązującą na świecie procedurą.

W skład procedury dopasowania soczewek kontaktowych wchodzą następujące elementy:

 

 • rozmowa o Państwa oczekiwaniach odnośnie soczewek kontaktowych,
 • ustalenie wady wzroku,
 • pomiary zewnętrznej części oczu,
 • badanie oczu w dużym powiększeniu,
 • określenie typu i parametrów soczewki kontaktowej zakładanej na oko,
 • założenie soczewek kontaktowych na oko,
 • ocena dopasowania soczewek kontaktowych,
 • nauka zakładania i zdejmowania oraz pielęgnacji soczewek,
 • ustalenie harmonogramu wizyt kontrolnych.

Zalety soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są uznaną i bezpieczną metodą korekcji wad wzroku. Dają one szersze pole widzenia, często lepszą ostrość wzroku, nie zaparowują, zapewniając komfort i swobodę przez cały dzień. Umożliwiają po prostu dobre, ostre widzenie bez konieczności noszenia okularów. Soczewki kontaktowe to doskonałe uzupełnienie korekcji wady wzroku łącznie z okularami. Obu tych form korekcji możesz używać zamiennie, rano w pracy lub szkole soczewek kontaktowych, wieczorem w domu podczas nauki czy używania komputera można założyć okulary.

Soczewki kontaktowe z dostawą do domu

W trosce o Państwa cenny czas pragnę zaproponować skorzystanie z oferty sklepu internetowego OKULUX. W prosty i szybki sposób można zamówić potrzebne produkty z dostawą do domu, zakładu pracy lub do paczkomatu IN-POST. Internetowy sklep OKULUX jest sklepem zamkniętym - przeznaczonym tylko dla pacjentów gabinetu OKULUX. Konto w tym sklepie jest zakładane na prośbę pacjenta przez obsługę gabinetu OKULUX. Wybierając tą formę zakupów maja Państwo zagwarantowane preferencyjne ceny.