Korekcja astygmatyzmu

Skutecznie korygujemy astygmatyzm soczewkami kontaktowymi - zapewniamy dobre i stabilne widzenie

W gabinecie OKULUX specjalizujemy się w korekcji astygmatyzmu soczewkami kontaktowymi. Dobieramy soczewki kontaktowe miękkie z cylindryczną korekcją, dla osób mających astygmatyzm do 2 – 2,50 Dioptrii. Preferujemy soczewki miękkie cylindryczne systematycznej wymiany. W astygmatyźmie większym, powyżej 2,50 Dioptrii dopasowujemy sztywne gazoprzepuszczalne soczewki, produkowane na zamówienie. Jesteśmy jednym z nielicznych gabinetów w Polsce, dopasowujących soczewki kontaktowe w bardzo dużym astygmatyźmie(6,00 – 12,00 Dioptrii a nawet więcej).

Fotolia 6877969 XSCo nas wyróżnia:

  1. Dobieramy TYLKO najwyższej jakości soczewki kontaktowe najnowszej generacji, zdrowe i komfortowe przez cały dzień oraz zapewniające stabilne widzenie.
  2. Dopasowujemy sztywne gazoprzepuszczalne ( twarde ) soczewki kontaktowe, korygujące astygmatyzm NAWET do 12, 00 Dioptrii i więcej.
  3. Polecamy ortosoczewki korygujące astygmatyzm, noszone tylko w nocy. Czytaj więcej...
  4. Zapewniamy SPECJALISTYCZNE badanie okulistyczne ukierunkowane pod kątem doboru soczewek kontaktowych miękkich i sztywnych ( twardych ) w astygmatyzmie oraz STAŁĄ kontrolę okulistyczną osobom je noszącym.
  5. Posiadamy gruntowną wiedzę i WIELOLETNIE doświadczenie w dopasowywaniu soczewek kontaktowych w astygmatyzmie.
  6. Koszt soczewek twardych korygujących duży astygmatyzm to około 1900 zł za parę (w zależności od producenta). Soczewki twarde wystarczają na 2 lata.
  7. Koszt pierwszej wizyty przy dopasowaniu soczewek twardych to 240 zł, wizyty aplikacyjnej 200zł , wizyty kontrolnej po 2-3 tygodniach użytkowania soczewek 200zł.
  8. Dajemy pełną GWARANCJĘ SATYSFAKCJI lub zwrot kosztów soczewek (koszty poniesione na wizyty lekarskie nie podlegają zwrotowi).

Co to jest astygmatyzm?

Fotolia 9074421 SAstygmatyzm to wrodzona wada w budowie gałki ocznej. W odróżnieniu od osoby zdrowej, której oko jest okrągłe i przypomina piłkę do koszykówki, u osób chorych na astygmatyzm oko ma kształt owalny, przypominający piłkę do rugby. To zaburzenie geometrii oka (najczęściej rogówki) jest powodem, dla którego pacjent z astygmatyzmem widzi nieostry i rozmazany obraz. Miarą astygmatyzmu jest różnica wyrażona jest w dioptriach pomiędzy wadą zmierzoną w poziomie i w pionie.

Czy można korygować astygmatyzm soczewkami kontaktowymi?

Od niedawna astygmatyzm można korygować przy pomocy specjalnych soczewek kontaktowych, zwanych także cylindrycznymi. Nasz gabinet oferuje najnowszą generację tego typu soczewek. W porównaniu z tradycyjnymi soczewkami charakteryzują się one aż trzykrotnie większą transmisją tlenu do oka oraz bardzo dobrą stabilizacją na oku. Dzięki składnikowi nawilżającemu osoba z astygmatyzmem ma zapewniony komfort noszenia przez cały dzień. W dużym astygmatyźmie stosujemy soczewki sztywne gazoprzepuszczalne z cylindryczną tylną powierzchnią.

Jak rozpocząć noszenie soczewek kontaktowych mając astygmatyzm?

Jeżeli astygmatyzm nie przekracza 2,5 Dioptrii, zapraszamy do wypróbowania jednej pary nowych soczewek kontaktowych do korekcji astygmatyzmu. Zapewniają one ostre widzenie przy jednoczesnym wysokim komforcie użytkowania.

Na co należy zwrócić uwagę?

Zwracamy uwagę, że nie wszędzie mogą Państwo po badaniu wypróbować tylko jedną PARĘ soczewek. W gabinecie OKULUX nie polecamy kupna od razu 6 par soczewek korygujących astygmatyzm bez wypróbowania stabilności widzenia i komfortu.

 

Zapisz
Interfejs preferencji ciasteczek użytkownika
Używamy ciasteczek żeby zapewnić najlepsze doświadczenie z naszą stroną. Jeżeli odmówisz korzystania z ciasteczek, strona może nie funkcjonować jak powinna.
Akceptuj wszystkie
Odrzuć wszystkie
Czytaj więcej
Analytics
Narzędzia używane do mierzenia efektywności strony internetowej i zrozumienia jej działania.
Google Analytics
Akceptuj
Odrzuć