Ortokorekcja Menicon Z Night

Jestem jednym z niewielu okulistów, ortokeratologów posiadających certyfikat firmy Menicon

Zalety ortosoczewek Menicon Z Night

ortokorekcja_ortosoczewki_MeniconZ

 • Ortokorekcja to metoda korekcji wzroku mogąca zatrzymać lub w znacznym stopniu spowolnić narastającą krótkowzroczność, szczególnie u dzieci i młodzieży.
 • Bardzo bezpieczna i odwracalna alternatywa w stosunku do zabiegu korekcji wzroku.
 • Brak konieczności korekcji wzroku w ciągu dnia i doskonałe widzenie umożliwiające podejmowanie różnorodnych aktywności.
 • Mniejsze problemy z alergią i suchym okiem, szczególnie przy pracy z monitorem komputera.
 • Najnowocześniejszy materiał Menicon Z zapewniający maksymalny dopływ tlenu do rogówki oka.
 • Ortosoczewka Menicon Z Night Toric umożliwia korekcję astygmatyzmu rogówkowego.
 • Prawa soczewka jest jasnoróżowa, a lewa jasnoniebieska - różne kolory ułatwiają rozróżnianie soczewek i właściwą aplikację

Wskazania

Ortosoczewki Menicon Z Night są przeznaczone do stosowania podczas nocnego snu, w celu zmiany krzywizny rogówki oka. Pozwala to na dobre i ostre widzenie przez cały dzień, bez konieczności stosowania okularów lub innych soczewek. Krótkowzroczność i /lub astygmatyzm są korygowane już po pierwszej nocy, a wciągu 2 tygodni uzyskuje się ustabilizowane ostre widzenie.

Soczewki Menicon Z Night korygują następujące wady wzroku:

 • Menicon Z Night
  • Krótkowzroczność ≤ - 4.50 D.
 • Menicon Z Night Toric
  • Krótkowzroczność ≤ - 4.00 D.
  • Astygmatyzm prosty ≤ 2,75 D.
  • Astygmatyzm odwrotny ≤ 1,50 D.

Konstrukcja soczewek

Ortokorekcja Menicon Z Night Menicon Z Night to ortosoczewki kontaktowe o zaawansowanej odwróconej geometrii.
Krzywizna centralna odpowiada za spłaszczenie centrum rogówki powodując korekcję krótkowzroczności i/lub astygmatyzmu. Obszar odwrotny stanowi powiązanie między centralną a obwodową częścią soczewki. W obszarze odwrotnym zlokalizowane są otworki umożliwiające optymalną wymianę łez i zapobiegające przysysaniu soczewek do oka.

Najnowsza geometria ortosoczewek Menicon Z Night umożliwia szybką adaptację i precyzyjną centrację na oku.

Budowa ortosoczewki

Materiał Menicon Z

0rtosoczewki japońskiej firmy Menicon wytwarzane są z tworzywa o nazwie Menicon Z. Jest to w chwili obecnej najnowocześniejszy materiał do wytwarzania ortosoczewek na świecie. Transmisja tlenu tego materiału wynosi (w zależności od metody pomiaru) DK 163 ISO / 189 Fatt, co jest najwyższą wartością wśród soczewek ortokorekcyjnych. Określany jest, więc jako materiał hyper tlenoprzepuszczalny i jako jedyny ma atest amerykańskiej instytucji certyfikującej FDA do noszenia bez zdejmowania przez 30 dni i nocy!!! Jest to oczywiście tylko potencjalna możliwość, gdyż soczewek ortokorekcyjnych nie nosi się w ciągu dnia. Jak widać margines bezpieczeństwa jest olbrzymi.

 

Dla porównania soczewki, które są stosowane przez firmę Paragon o nazwie Paragon HDS 100, mają DK równe "tylko" 100 i nie mają atestu FDA do noszenia bez zdejmowania przez 30 dni i nocy.

Dodatkowo Menicon Z jest materiałem, który posiada najniższe parametry przylegania bakterii. Ma to olbrzymie znaczenie w ortokorekcji, ponieważ bezpieczeństwo jej stosowania jest kluczowe. W przypadku materiału Menicon Z, nigdzie na świecie nie odnotowano przypadku zapalenia rogówki.

Transmisja_tlenu_ortokorekcja_ortosoczewki

Menicon Z cechuje się też największą odpornością na porysowanie i na przyleganie osadów tłuszczowych, których cząsteczki są obecne w łzach. Dodając do tego bardzo rozsądną cenę (1800zł za 2 szt.) uważam, że jest to w obecnej chwili najlepsza propozycja ortosoczewek na rynku.

Oprogramowanie Easyfit

Soczewki Menicon Z Night są precyzyjnie dopasowywane za pomocą topografii rogówki i oprogramowania EasyFit. Poprzez wprowadzenie pomiarów wady wzroku i kształtu rogówki oprogramowanie automatycznie ocenia, czy potencjalny pacjent kwalifikuje się do ortokorekcji. Oprogramowanie automatycznie oblicza indywidualne parametry soczewek najbardziej odpowiednich dla danej osoby. Ortosoczewki Menicon Z Night produkowane są zawsze wg indywidualnego, niepowtarzalnego projektu.

Ortokorekcja topografia rogowki

Optymalne dopasowanie

Ostre i stabilne widzenie po 2 tygodniach stosowania ortosoczewek oznacza, że są dobrze dopasowane. Ortosoczewki Menicon Z Night wykazują doskonałe działanie, spłaszczając rogówkę i korygując krótkowzroczność i/lub astygmatyzm. Gdyby zdarzyło się, że efekt nie jest w pełni zadowalający zamawia się nowe poprawione ortosoczewki, bez dodatkowej opłaty.

Pielęgnacja

Firma Menicon zaleca stosownie preparatu MeniCare Plus do codziennego oczyszczania, płukania, dezynfekcji i zakładania soczewek oraz preparatu Progent do intensywnego oczyszczenia, co najmniej jeden raz w miesiącu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.ortokorekcja.waw.plwww.kontrolakrotkowzrocznosci.waw.pl

Certyfikat

menicon-mini

 

Zapisz
Interfejs preferencji ciasteczek użytkownika
Używamy ciasteczek żeby zapewnić najlepsze doświadczenie z naszą stroną. Jeżeli odmówisz korzystania z ciasteczek, strona może nie funkcjonować jak powinna.
Akceptuj wszystkie
Odrzuć wszystkie
Czytaj więcej
Analytics
Narzędzia używane do mierzenia efektywności strony internetowej i zrozumienia jej działania.
Google Analytics
Akceptuj
Odrzuć