Odwiedź nas

190map_c

Gabinet OKULUX
Warszawa
Galeria Ursynów, ul.KEN 36

I piętro, lokal 111

tel.: 22 859 82 44

 

Czynne:

pon. - pią. 1000 - 2000
sob. 1000 - 1600

Newsletter

Zarejestruj się na newsletter!


pola obowiązkowe *
e-mail *
Imię *

Regulamin Newslettera


* Wyrażam zgodę
na otrzymywanie newsletterów

 

Kontrola krótkowzroczności

Kontrola krótkowzroczności

kontrola krótkowzrocznosciKontrola krótkowzroczności to działania mogące zatrzymać lub w znacznym stopniu spowolnić narastającą krótkowzroczność u dzieci i młodzieży. Krótkowzroczność nie jest chorobą, lecz wadą wzroku z tego powodu określenie leczenie krótkowzroczności nie jest właściwą nazwą. Kontrola krótkowzroczności daje niebywałe efekty, ponieważ spowalnia narastanie wady nawet do 90%.

Przykład:

Jeżeli dziecko 8 letnie posiada wadę -0,5 D oraz przy założeniu, że wada narasta 0,5 D na rok, to po dziesięciu latach może to być -5,5 D. Natomiast, jeśli skorzystamy z najnowszych osiągnięć medycyny i spowolnimy narastanie wady o 50% to po wspomnianym okresie 10 lat wyniesie ona tylko -3,0 D.

Jak można kontrolować krótkowzroczność?

  • Ortokorekcja stabilizująca wadę - pierwszą metodą jest ortokorekcja, czyli zakładanie soczewek twardych na noc, co umożliwia dobre widzenia w ciągu dnia. Ortosoczewki spowalniają narastanie wady, tworząc zjawisko peryferycznej krótkowzroczności, otaczającej centralną strefę dobrego widzenia. Oko odbiera taki sygnał, jako "sygnał stop" dla dalszego wzrostu wady. W naszym gabinecie polecamy ortosoczewki szwajcarskiej produkcji MYOPIA CONTROL, najskuteczniej hamującej narastanie wady u dzieci i młodzieży.

  • Specjalne soczewki kontaktowe dwuogniskowe - drugim sposobem, który pomoże nam w kontroli krótkowzroczności jest noszenie soczewek kontaktowych dwuogniskowych, z mniejszą mocą obwodową. Centralna część koryguje daną wadę wzroku, a obwodowa część soczewki jest mniejsza o 3 D. Przykładowo, gdy moc centralnej część soczewki kontaktowej wynosi -3,5 D to obwodowa wynosi -0,5 D. W naszym gabinecie polecamy dwuogniskowe twarde soczewki kontaktowe o podwyższonym komforcie, japońskiej firmy Menicon.

  • Specjalne szkła okularowe dwuogniskowe - trzecią możliwością postępowania jest zakup okularów, których szkło okularowe, podzielone jest na dwa obszary. Górny obszar do widzenia w dal, dolny do widzenia bliży. Różnica pomiędzy dalą a bliżą powinna wynosić minimum 2D. Polecamy soczewki okularowe dwuogniskowe japońskiej firmy Hoya lub niemieckiej Rodenstock.

 

Więcej informacji:

www.kontrolakrotkowzrocznosci.waw.pl

www.ortokorekcja.waw.pl