Odwiedź nas

190map_c

Gabinet OKULUX
Warszawa
Galeria Ursynów, ul.KEN 36

I piętro, lokal 111

tel.: 22 859 82 44

 

Czynne:

pon. - pią. 1000 - 2000
sob. 1000 - 1600

Newsletter

Zarejestruj się na newsletter!


pola obowiązkowe *
e-mail *
Imię *

Regulamin Newslettera


* Wyrażam zgodę
na otrzymywanie newsletterów

 

Rodzaje okularów

OKULARY PO 40 ROKU ŻYCIA

Specjalizujemy się w dopasowaniu okularów dla osób, które zaczynają widzieć niezbyt ostro z bliska, szczególnie gdy są to ich pierwsze okulary. Podczas czytania zaczynasz odsuwać coraz dalej książkę lub gazetę, niewyraźny staje się ekran na telefonie komórkowym, kiepsko widać tarczę zegarka, nie zawsze możemy doczytać szczegóły na ekranie nawigacji w samochodzie, gorzej nam się czyta w słabszym oświetleniu - to znak że potrzebujemy dodatkowej korekcji z bliskiej odległości. Nie jest to choroba oczu, ten naturalny proces gorszego widzenia z bliska odczuwają wszystkie osoby osiągający wiek średni. Manifestuje się on jednak w różnym stopniu dlatego w gabinecie OKULUX doradzimy Ci jaki typ okularów korekcyjnych będzie najlepszy. Mogą być to okulary z jedną mocą ( np. tylko do czytania), wieloogniskowe ( np. do czytania i komputera w jednym ) lub progresywne ( np. do czytania, komputera i telewizji w jednym ). Przypominamy,  że polecane przez nas soczewki okularowe są tylko najwyższej jakości,  zawsze z 100% filtrem UV i wielowarstwowym antyrefleksem. W nowych okularach jedno lub wieloogniskowych będziesz znowu ostro widzieć z bliska, nie męcząc narządu wzroku.

Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie chcesz nosić okularów, w gabinecie OKULUX możesz wypróbować soczewki kontaktowe wieloogniskowe (do dali i bliży w jednym).

OKULARY PROGRESYWNE

Przeznaczone są dla osób po 40 roku życia, szczególnie dla osób które już noszą na stałe okulary. Konstrukcja takich okularów polega na tym, że bez jakiejkolwiek linii podziału, w każdej soczewce okularowej progresywnej mamy moc do dali (np. na ekran w kinie), do odległości pośrednich (np. do komputera) oraz do bliży(np. do czytania). Tym samym okulary te wyglądają jak zwykłe okulary, lecz umożliwiają ostre widzenia na różne odległości (np. czytając książkę w tych samych okularach możemy jednocześnie ostro widzieć telewizor).

Niestety do okularów progresywnych, nawet tych najnowszych i najdoskonalszych musisz się zaadaptować. Zajmuje to w zależności od wady i typu okularów progresywnych od kilkunastu minut do 14 dni. Proces adaptacji wynika z faktu, że nosząc klasyczne okulary tylko do dali, gdy chcemy zobaczyć coś na podłodze spojrzenie kierujemy w dół. W okularach progresywnych natomiast, dolne fragmenty są przeznaczone do czytania. Gdy spojrzenie kierujemy w dół, trafiamy na obszar do czytania i czasami wydaje się, że schody lub podłoga „uciekają”.  Dlatego musimy nauczyć się aby  pochylić głowę w dół i wtedy uzyskamy ponownie dobre widzenie. Proces nauczenia nowych nawyków spojrzenia trwa jednak, jak już wspominaliśmy od kilkunastu minut do 14 dni. Dobierając okulary progresywne bardzo ważne jest dokładne ustalenie mocy, precyzyjne ustalenie punktu bliży (np. z jakiej odległości czytamy książkę), precyzyjne ustalenie punktu odległości pośredniej (np. w jakiej odległości mamy monitor komputerowy), oraz wybór odpowiedniej konstrukcji (w zależności od wybranej oprawy okularowej).  Okulary progresywne noszone są codziennie, przez 12 – 16 godzin, umożliwiając dobre widzenie z daleka i z bliska.

Uważamy, że jest to nasze narzędzie pracy i jedna z NAJWAŻNIEJSZYCH  INWESTYCJI w naszym życiu. Dlatego polecamy TYLKO najwyższej jakości okulary progresywne, koncentrując się głównie na soczewkach okularowych (oprawy można mieć swoje), polecając najnowocześniejsze konstrukcje, zawsze z 100% filtrem UV i wielowarstwowym antyrefleksem. Dla osób rozumiejących, że noszone okulary progresywne powinny mieć najdoskonalszą z możliwych optykę, polecamy soczewki okularowe progresywne indywidualne. Możemy zaprojektować na miarę optykę soczewek okularowych  uwzględniając indywidualną budowę twarzy, głębokość osadzenia oczu, kształt oprawy okularowej tak aby zapewnić maksymalnie ostre widzenie. Soczewki progresywne indywidualne dostarczane są zawsze z wygrawerowanymi INICJAŁAMI osoby, która będzie je nosić. Po wykonaniu badania w naszym gabinecie dajemy na wykonane okulary pełną GWARANCJĘ SATYSFAKCJI lub zwrot poniesionych kosztów !

OKULARY DO KOMPUTERA

Monitory komputerowe wpisały się w krajobraz naszego życia, występują w pracy, w domu, w samochodzie. Część dolegliwości związanych z pracą przy komputerze, określanych jako zespół wzroku komputerowego, spowodowany jest niewyrównaną lub niedostatecznie wyrównaną wadą wzroku. O ile jest to oczywiste dla osób po 40 roku życia, że widząc gorzej z bliska potrzebują też okularów do komputera, o tyle młodsze osoby nie są tego świadome. Badania wykazują, że niedokładna korekcja narządu wzroku może obniżyć produktywność do 10% a dokładność nawet do 40%. O ile noszenie okularów o mocy 0,00 do komputera nie zawsze ma sens, o tyle zakładanie okularów korygujących nieznaczny nawet astygmatyzm (np. +0,25)  czasami jest konieczne. Duża część osób może nawet nie zdawać sobie sprawy, że męczą się szybciej przy komputerze bo posiadają wadę wzroku, gdyż wydaje się im że dobrze widzą.

W gabinecie OKULUX bardzo precyzyjne można zbadać lub zweryfikować swoją wadę wzroku oraz wykonać okulary do komputera uwzględniające każdą nawet najmniejszą wadę wzroku. Dodatkowo osobom po 40 roku życia lub osobom mającym osłabioną akomodację (zdolność oka do widzenia przedmiotów z bliska) objawiającą się szybszym zmęczeniem oczu, polecimy soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji. Wszystkie polecane przez nas soczewki okularowe w 100% pochłaniają promieniowanie UV oraz posiadają wysokiej jakości wielowarstwowy antyrefleks. Dla osób ceniących bezkompromisowe podejście do optyki, mamy soczewki okularowe indywidualne, projektowane na miarę w niemieckich fabrykach. Uwzględniają one budowę twarzy, głębokość osadzenia oczu, kształt oprawy okularowej tak aby wyeliminować  najmniejsze nawet zniekształcenia i zapewnić maksymalnie ostre widzenie.

OKULARY MARKOWE

Jeśli interesują Cię markowe oprawy okularowe, to gabinet OKULUX jest miejscem, którego szukałeś. Firmy takie jak Ray Ban, Hilfiger, Vogue to synonim mody i stylu. Markowe oprawki to nie tylko piękny i oryginalny wygląd. Z doświadczenia wiemy, że za uznanym producentem kryje się najwyższa jakość, która zapewnia wieloletnie korzystanie z oprawek, o co trudno w przypadku produktu niewiadomego pochodzenia.

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE Z MOCĄ

Przeznaczone są dla osób pragnących kupić okulary przeciwsłoneczne a noszących okulary z mocą optyczną. Kupując zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie będą one zapewniały należytej ostrości wzroku. W gabinecie OKULUX mogą Państwo nabyć okulary słoneczne a my dla Państwa wstawimy w nie barwione soczewki okularowe o odpowiedniej mocy, z filtrem UV oraz z antyrefleksem od wewnętrznej strony. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy okulary przeciwsłoneczne nie są zbyt panoramiczne. Prosimy o kontakt z naszymi pracownikami w celu uzyskania większej ilości informacji.

OKULARY Z WYMIENNYMI ZAUSZNIKAMI

Zapewne wielu z Państwa noszących okulary chciałoby posiadać co najmniej kilka par okularów pasujących do każdego stroju i do każdej okazji. Zakup okularów to jednak duży wydatek, a jego największą cześć stanowią soczewki okularowe, które przy wymianie opraw najczęściej również trzeba wymienić. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu są oprawy okularowe z wymiennymi zausznikami. Mechanizm wymiany jest bardzo prosty i solidny. Wystarcza tylko jedno kliknięcie, ażeby w zaledwie kilka sekund, zmienić wygląd okularów. Sprawia to, że ta sama oprawa, z tymi samymi soczewkami, nabiera zupełnie nowego charakteru.

Wraz z każdą nową oprawą otrzymujecie Państwo jedną dodatkową parę zauszników. Kolejne zauszniki można w każdej chwili dokupić w bardzo atrakcyjnych cenach, korzystając z ogromnego wyboru fasonów, kształtów i pięknych kolorów. Dysponujemy bardzo dużym wyborem zarówno samych opraw, jak i zauszników. Producentem jest renomowana niemiecka firma. Płacąc tylko raz za soczewki okularowe można mieć wiele par okularów!